Domy, které mají PENB jsou na tom lépe

Průkaz energetické náročnosti budov je novinka, která zásadně ovlivní realitní trh. PENB totiž musí nechat zpracovat každý majitel nemovitosti, který ji hodlá prodat nebo pronajmout.
Jde o nástroj, díky kterému bude každý vědět, jaké investice ho čekají na vytápění budovy případně v jakém je celkovém energetickém stavu. Nemělo by se tak stávat, že si někdo koupí dům nebo byt, do kterého musí následně vkládat nemalé investice, které předem neočekával, neboť v nabídce samozřejmě účelně nezaznělo, že objekt má špatná okna, která netěsní, případně jsou nutné jiné úpravy, které ovlivňují spotřebu energie. PENB budovy rozdělí do několika tříd na škále od písmene A-G, od těch energeticky úsporných, označených A, až po ty energeticky mimořádně nehospodárné, označené písmenem G.

Žádné obavy, vše za vás zajistíme!

Abyste PENB získali, stačí nás kontaktovat a my se o vše postaráme. Budeme potřebovat předat jen dokumenty od stavby a zbývající je již na nás. Jaké doklady budou třeba, najdete na našich stránkách a pokud je nemáte, není to problém. Pošleme k vám našeho technika a ten zjistí stav budovy sám.